Kære K-hold og udvalgte JT-springere
Danske Vippemesterskaber er nu kun 4 uger væk, og det er tid til at vise konkurrenceformen. Derfor tager vi til Kvalifikationsstævne i Farum d. 19/09.
Imens at de nationale kvalifikationskrav er blevet guidelines grundet Covid-19, har LUK valgt at lave et stævne sammen med Farum, som vi vil bruge som intern udtagelse til årets DVM/DÅVM. Som udgangspunkt er der således mødepligt for alle springere, som agter at deltage ved DVM/DÅVM. Dertil giver det os en god mulighed for at afprøve de vipper, som mesterskabet skal springes på.
Grundet de nuværende Covid-19 regler i Farum svømmehal, må vi ikke have tilskuere med. Vi mødes således kl. 11:00 ved Lyngby Svømmehal og kører samlet i 3 biler til Farum. Efter stævnet kører vi igen samlet tilbage til Lyngby Svømmehal, hvor vi forventer at være ca. kl. 17.
Svar udbedes hurtigst muligt og senest fredag den 11/09.
Bedste udspringshilsner
Claus og Anders